بلاگ

جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام

جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام

جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام را برای آشنایی بیشتر شما با شیر دوش (شیر حمام) های جدید معرفی خواهیم کرد. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی های مدرن، شیرآلات مدرن با طراحی های زیبایی وارد بازا شده است که بعضی از آن ها دارای طراحی های هوشمند است که در مقاله های قبلی در ارتباط با آشنایی با شیرآلات هوشمند و مکانیزم انواع آن صحبت کرده ایم.

همانطور که شما نیز به احتمال زیاد تجربه کرده اید دوش گرفتن بعد از یک روز کاری شلوغ و سخت تمام خستگی را از شما گرفته و شما را سرحال می کند در نتیجه از آنجا که مدت زمان مشخصی را در روز برای حمام و استرحت در نظر می گیرید قطعا ترجیح می دهید که فضا حمام ایده آل و کاربردی باشد.

هدف از استفاده شیر حمام این است که کاربر بتواند به راحتی از آب سرد و گرم استفاده کرده و یا حتی دما و فشار آب مصرفی را تنظیم کند. این ویژگی است که تقریبا تمام شیرآلات آن را شامل می شوند. اما طراحی های جدید هر یک تکنولوژی خاص خود را داشته و خصوصیات خاصی دارند.

انواع شیرآلات حمام با تکنولوژی جدید

  • شیرآلات حمام دستی
  • شیرآلات ترموستاتیک
  •  شیرآلات حمام دیجیتال
  • شیرآلات الکتریکی ، هوشمند

هریک از شیرآلات نام برده شده امکانات متفاوتی را برای کاربران دارند و البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای خرید آنها باید بودجه را نیز در نظر بگیرید زیرا هر کدام دارای قیمت های متفاوتی است.

در ادامه در ارتباط با هر کدام از انواع شیرآلات نام برده بالا و جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام  در آن ها به مختصر توضیح خواهیم داد:

تکنولوژی شیر حمام دستی

استفاده از این مدل شیرآلات حمام را تقریبا میتوان گفت همه تجربه کرده اند شیرآلات دستی در واقع همان شیرآلات کلاسیک و اهرمی است که به واسطه یک اهرم کاربر می تواند آب سرد و گرم را انتخاب کرده و دما و فشار مناسب آن را تنظیم کند.

استفاده و نصب این نوع شیرآلات راحت است و نصب آن نیز توسط افراد غیر فنی نیز قابل انجام است.

در شیرآلات کلاسیک دما و فشار آب توسط دو دستگیره و در شیرآلات اهرمی توسط یک دستگیره اهرمی تنظیم می شود. این نوع شیرآلات برای تنظیم خودکار دمای آب دارای ترموستات نیست و هر بار، دمای آب قبل از استفاده توسط کاربر باید تنظیم شود.

تکنولوژی شیر حمام ترموستاتیک

شیرآلات حمام ترموستاتیک، پس از تنظیم دمای آب، آن را به صورت مداوم در دمای خاصی نگه می دارد؛ به عنوان مثال اگر شما در حمام از آب استفاده می کنید با باز شدن شیر آشپزخانه دمای آب حمام تغییری نخواهد کرد و همچنان در همان دما تنظیم شده باقی می ماند.

از مزایای اصلی این نوع شیرآلات جلوگیری از خطر سوختگی با آب داغ است. این ویژگی در شیر حمام ترموستاتیک برای کسانی که در منزل فرزند خردسال دارند بسیار کاربردی و مفید است.

از ویژگی های دیگر این شیر دوش تنظیم دما آب قبل از استفاده است شما میتوانید قبل از باز کردن آب دما مورد نظر خود را تنظیم کرده و زمانی که آب در دمای دلخواه شما بود آب را باز کنید.

تکنولوژی شیر حمام دیجیتال

تکنولوژی شیر حمام دیجیتال نیز یکی از جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام محسوب شده و به این صورت است که شما می توانید علاوه بر تنظیم دمای آب دلخواه خود تنظیمات آن را بر روی یک نمایشگر دیچیتال مشاهده کنید.

و از ویژگی های جالب این نوع شیر دوش این است که شما حتی می توانید دمای آب را از فاصله دورتر مثلاً از قسمتی دیگر از خانه کنترل کنید.

تکنولوژی شیر حمام هوشمند

این نوع شیرآلات حمام از جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام است که به شما این امکان را می دهد تا به طور دقیق تری دما، فشار و جریان آب حمام را تنظیم کنید.

در این نوع شیرآلات شما می توانید علاوه بر تنظیم دما و فشار آب جریان پاشش آب از سردوش را مانند نرم و روان و یا مانند باران و … تنظیم کنید.

به وسیله شیر حمام هوشمند حتی می توانید یک پروفایل شخصی برای خود ایجاد کنید و با انتخاب آن تمام تنظیمات مورد نظر شما مانند نوع جریان آب و دمای آن به صورت خودکار آماده خواهد شد.

این نوع شیر حمام مانند شیر حمام دیجیتال، به شما امکان کنترل شیر دوش (شیر حمام) از راه دور را می دهد و با انواع گوشی موبایل هوشمند سازگار است.

همانطور کهمشاهده می کنید پیشرفت تکنولوژی، صنعت تولید شیرآلات بهداشتی را نیز تحت تأثیر قرار داده و شیرآلات نیز تکنولوژی های جدید امکانات و مزیت های متفاوتی دارند که دیگر با شیرآلات رایج کلاسیک و اهرمی قابل مقایسه نیستند.

جدیدترین شیر حمام همانطور که گفته شد شیرهای هوشمند هستند که شما به وسیله گوشی هوشمند خود می توانید دما و جریان آب را در آن ها کنترل کنید.

راهنمای خرید شیر دوش با جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام

برای خرید شیرآلات باکیفیت و داشتن جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات حمام بهتر است به موارد زیر در شیرآلات توجه داشته باشید:

  • جنس شیرآلات استاندارد
  • دوام شیرآلات باکیفیت
  • آبکاری شیرآلات
  • ارتفاع علم شیرآلات
  • نصب آسان شیرآلات
  • گارانتی شیرآلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *