بلاگ

راهنما خرید شیرآلات آشپزخانه

راهنما خرید شیرآلات آشپزخانه

خرید شیرآلات آشپزخانه با کیفیت نیازمند راهنمایی می باشد که ما در این مطلب تا جای ممکن تمام خصوصیات و انواع شیرآلات را توضیح داده ایم. برای بهترین انتخاب برای شیرآلات منزل خود این مطلب را به دقت مطالعه نماییدتا بهترین شیرآلات را برای آشپزخانه خود تهیه نمایید.

شیرآلات آشپزخانه معمولا کاربرد بسیاری دارد. این شیرآلات برای امین آب سرد و گرم برای شستشوی ظروف، میوه و سبزیجات و دست مورد استفاده قرار م یگیرد. غیر از این کاربرد ها شیرآلات آشپزخانه می تواند بر دکور منزل و آشپزخانه شما تاثیر بالایی بگذارد.

شیرآلات آشپزخانه دارای تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی می باشد و ممکن است این تنوع بالا شما را در انتخاب شیرآلات سردرگم کندبه همین دلیل بهتر است قبل از خرید اطلاعاتی در ارتباط با انواع شیرآلات آشپزخانه و مدل های آن داشته باشید.

روش های نصب شیرآلات

علاوه بر انواع مدل های شیرآلات آشپزخانه، روش نصب شیرآلات نیز متفاوت از دیگری است که در ادامه در ارتباط با هرکدام از روش های نصب متفاوت شیرآلات بیشتر توضیح داده ایم:

شیر های متصل به سینک

هنگام انتخاب شیرآلات برای ظرفشویی و سینک باید به این نکته توجه داشته باشید شیرآلاتی را که انتخاب می کنید از نظر مدل و نصب مناسب سینک شما می باشد یا خیر زیرا برای هر سینک شیرآلاتی مخصوص وجود دارد در نتیجه شیر ظرفشویی و سینک باید با هم سازگار باشند.

اگر قصد دارید برای یک سینک شیر آشپزخانه انتخاب نمایید به این مورد توجه نمایید که چند حفره برای آن لازم است. شیرهای جدید در انواع یک ، دو ، سه و چهار حفره ای ارائه می شوند.

اگر هدف شما این است که یک شیر قدیمی را با شیر سینک جدید جایگزین کنید باید به تعداد حفره های آن توجه داشته باشید اگر شیرآلات جدید شما به حفره های کمتری احتیاج دارد باید به دنبال شیری باشید که یک صفحه محافظ برای پوشاندن حفره های اضافی داشته باشد که این خود یک ترفند برای بسیاری از سینک های استاندارد است.

مزایا: این یک پیشنهاد خوب برای بروز کردن سینک آشپزخانه شما می باشد زیرا با انتخاب شیر متصل به سینک در هر زمان که خواستید می توانید آن را به روز اول خود برگردانید.

معایب: سینک شما آپشن های شیر ظرفشویی شما را محدود خواهد کرد.

شیر ظرفشویی روکابینتی

در این مدل شیر بصورت مستقیم در بالای کانتر نصب ممی شود. اگر سینک شما به صورت زیرکابینتی نصب شده است می توانید شیر ظرفشویی رو کابینتی را جزو انتخاب های خود قرار دهید. زمانی که شیر ظرفشویی روکابینتی را نصب می کنید به این نکته توجه ئاشته باشید که برای نظافت راحت تر بهتر است بیشت از عرض یک انگشت زیر شیر فاصله بگذارید.

مزایا: شیر ظرفشویی روکابینتی ظاهر بدون درز و شکاف را برای شما فراهم می کند که برای آشپزخونه های امروزی بسیار زیبا و مناسب می باشد.
معایب: فضای بالای کانتر را اشغال خواهد کرد و علاوه بر آن این امکان وجود دارد تا بین شیر آب و دیوار ، آب و گرد و غبار و خاک و دوده جمع شود.

شیر ظرفشویی دیواری

در این مدل باید دقت داشته باشید تا شیر ظرفشویی دیواری با سینک شما هماهنگ باشد. فاصله بین شیر آب که آب از آن جاری می شود و سینک بسیار مهم است زیرا اگر این فاصله زیاد باشد باعث بیرون پاشیدن آب می شود و اگر کم باشد شیر ظرفشویی قابلیت های استفاده خود را از دست خواهد داد.

مزایا: پاک کردن و تمیز کردن روی کانتر راحت می باشد.

معایب: این مدل از شیرآلات در آب و هوای سرد نیاز به مراقبت بیشتری دارند زیرا ممکن است با سر شدن هوا آب در لوله ها یخ بزند. در مرحله لوله کشی، لوله کش باید فاصله و محل نصب لوله را دقیقا اندازه بگیرد و اگر تیرچه دیوار سر راه لوله کشی قرار گرفته باشد لازم است تا جای شیر به نحوی تغییر داده شود که مناسب باشد.

انواع دسته شیر آب

برای خرید شیرآلات آشپزخانه بهتر است به صورت کامل با ویژگی های شیرآلات ظرفشویی و شیرآلات سینک آشنا شوید. در بالا در ارتباط با روش های نصب شیرآلات صحبت شد تا در خرید شیرآلات آشپزخانه با دقت بیشتری انتخاب نمایید. در ادامه در ارتباط با انواع دسته شیر خواهیم صحبت خواهیم کرد.

با توجه به اینکه شیرآلات در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود است و هر روز طرح های مدرن تری وارد بازار می شود و در هر یک از این مدل ها دسته شیر می تواند متفاوت از دیگری باشد که در اینجا ما به معرفی انواع دسته شیرآلات پرداختیم تا بهترین انتخاب را برای خرید شیرآلات آشپزخانه خود داشته باشید.

شیر تک اهرمی

شیرهای تک اهرمی دارای یک اهرم برای تنظیم فشار آب و دما آن می باشد که شما می توانید با بالا و پایین بردن اهرم فشار آب را تنظیم کنید و با چپ و راست بردن اهرم دما آن را تحت کنترل داشته باشید.

مزایا: این مدل شیرآلات تنها به یک حفره در بالای کانتر خود نیاز دارد، علاوه بر آن هنگام استفاده برای زمانی که فقط یک دست شما آزاد است بسیار مناسب می باشد.

معایب: دقت تنظیم حرارت این مدل نسبت به شیر های دو اهرمی کمتر می باشد.

شیرهای دو اهرمی

این مدل شیرآلات معمولا به حداقل سه حفره برای نصب احتیاج دارند. این نوع شیرآلات دارای تنوع بسیاری می باشند که این تنوع در مدل ها برای خرید شیرآلات آشپزخانه می تواند گاهی فرد را سردر گم کند اما در کل قدرت انتخاب خریدار را بالا می برد.

مزایا: در شیرهای دو اهرمی ، برای هر یک از آب سرد و گرم اهرم جداگانه وجود دارد که قدرت تنظیم دما آب را برای شما بالا می برد و همینطور می توانید به راحتی شدت آب را تنظیم نمایید. از مزایا دیگر این شیرآلات این است که شما می توانید در صورت مشکل در یکی از اهرم های شیرآلات فلکه آن شیر را بسته و از از شیر دیگر استفاده نمایید تا اهرمی که نشتی داره تعمیر شود.

معایب: این نوع شیرها برای زمانی که دست های شما پر و یا کثیف است و میخواهید دو تا اهرم را به صورت مجزا تنظیم نمایید مناسب نمی باشد.

شیر آب دست آزاد (هندزفری)

در این شیرآلات هندزفری با یک سنسور فعال می شود. به اهرمی که در کنار شیر تعبیه شده توجه کنید، این اهرم این امکان را برای شما فراهم میسازد تا دما آب را تنظیم نمایید.

برای خرید شیرآلات آشپزخانه لازم است بدانیدکه در این مدل برای استفاده از شیر آب از دست استفاده نمی شود. این مدل شیرها با یک سنسور عمل می کنند که با یک تماس کوچک و یا حتی بدون تماس و تنها با یک حرکت فعال شده و شیرآب باز می شود.

مزایا:این نوع شیرآلات آشپزخانه برای کسانی که درد مفاصل دارند و کودکان مناسب می باشد. این نوع شیرهای آب این ویژگی را دارند تا به طور اتوماتیک آب را قطع نمایند به این شکل در مصرف آب صرفه جویی می شود در نتیجه استفاده از آن در محیط های عمومی و پر رفت و مد بیشتر توصیه می شود و با خرید شیرآلات آشپزخانه دست آزاد شما دیگر نگران پاشیده شدن آب از سینک بر روی کابینت ها خواهید بود.

معایب: هیچ راهی برای تنظیم درجه حرارت و یا جریان آب از طریق حالت لمسی وجود ندارد. تنظیم دما و فشار باید به صورت دستی انجام شود و بعضی افراد این ویژگی را نمی پسندند. علاوه بر آن، این نوع شیرآلات به تعویض مرتب باطری نیاز دارند زیرا سنسور آن ها به وسیله باطری کار می کند.

جنس بدنه و اتصالات

برای خرید شیرآلات آشپزخانه بسیار مهم است تا به جنس آن قبل از هر چیز توجه کنید. جنس هایی که برای شیرآلات در بازار موجود است عبارت است از: کروم، نیکل، نیکل براق، برنز جلا دیده، فولاد سفید، سیاه.

به این موضوع توجه داشته باشید که اتصالاتی که توسط تولیدکنندگان مختلف ارائه می شود ممکن است شبیه به شیرآلات و سینکی که تهیه می کنید نباشد. این ایده خوبی است که اگر شما قصد خرید شیرآلات آشپزخانه همراه با لوازم جانبی همچون اسپری دستی یا جای مایع صابونی را دارید، از یک مجموعه خریداری کنید تا از متناسب بودن آن ها با هم اطمینان داشته باشید.

در بالا به تمام نکاتی که برای خرید شیرآلات آشپزخانه لازم است بدانید اشاره شده است.در نتیجه قبل از خرید این مطلب را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *